ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان گفت: وقوع گردباد محلی شدید و بارش تگرگ به روستای مشکین شهرستان زنجان خسارتهایی را وارد کرد.

صفی الله کرامتی، مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با اعلام این خبر اظهار کرد: این اتفاق عصر روز گذشته ۸ اردیبهشت روی داد و گرد باد محلی ۱۵ دیوار باغچه، یک باب دیوار حیاط، یک باب دیوار محل نگهداری دام را فرو ریخته، سقف ایرانت چهار واحد مسکونی را از جا کنده و شیشه های برخی منازل را نیز شکسته است.
وی اظهار کرد: بر اساس اخبار واصله، این گردباد محلی شدید باعث فروریختن سنگ نما چند واحد مسکونی شده و به علت بارش تگرگ خسارت هایی نیز به باغات و محصولات کشاورزی وارد آمده است.
کرامتی با بیان اینکه روستای مشکین از توابع بخش قره پشتلو شهرستان زنجان است و هنوز آمار دقیقی از خرابی ها و خسارت ها در دست نیست، تصریح کرد: ارزیابان به منظور تعیین میزان خرابی ها و خسارت های وارده به روستائیان، به این روستای حادثه دیده اعزام شده اند.       
سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان نیز گفت: سرعت وزش باد در شهرستان زنجان ۴۷ کیلومتر بر ساعت به ثبت رسید و اتفاق رخ داده در روستای مشکین این شهرستان نه بر اثر وزش باد بلکه به دلیل تشکیل گرد باد محلی شدید، حادث شده است.
سونا صرفی، افزود: این اداره کل نسبت به بارش باران، وقوع تگرگ و وزش باد نسبتا شدید هشدار داده و توصیه های لازم را نیز کرده بود.


  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today