ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا بر اساس اعلام اولویت‌های وزارت بهداشت و درمان در سیستان و بلوچستان به جامعه هدف تزریق شده است.

قاسم میری علی آباد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان با بیان اینکه این واکسن ۹۰ درصد ایمنی ایجاد می‌کند، اظهار کرد: این واکسن‌ها به کادر درمان و بیماران خاص تزریق شده است.
وی ادامه داد: تزریق این تعداد دُز واکسن کرونا در سیستان و بلوچستان تاکنون عارضه‌ای برای دریافت کنندگان نداشته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: راه اصلی ابتلا و آلودگی به ویروس کرونا، انتقال از شخص بیمار یا ناقل به فرد سالم است.
علی آباد ادامه داد: افراد ممکن است از طریق تماس‌های نزدیک مانند بوسیدن، دست دادن یا قرار گرفتن در فضای بسته، پخش کردن قطرات ویروس از راه‌های مانند سرفه و عطسه به راحتی مبتلا و آلوده شوند.
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۱۳۵ نفر جدید در شبانه روز گذشته شمار مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۳۱ هزار و ۹۰۸ نفر رسید.
همچنین سیدمحمد هاشمی‌شهری اظهار کرد: هم‌اینک ۱۶۴ بیمار حاد تنفسی و ۸۷ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند.
وی شمار درگذشتگان این ویروس در سیستان و بلوچستان با افزوده شدن پنج نفر دیگر را یک هزار و ۲۳۹ نفر اعلام کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مردم تقاضا کرد؛ در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.
هاشمی شهری بیان کرد: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری است شهروندان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: موارد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی در سیستان و بلوچستان نیز در حال افزایش است و این نوع از ویروس تقریبا جایگزین نوع قبلی شده به طوری که ۷۰ درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today