فارس/ مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان گفت: زیرساخت‌های دورکاری در این استان باید فراهم شود و دورکاری به معنای تعطیلی نیست.

حسن سعدالدین، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان اظهار کرد: بازرسی‌ها برای جلوگیری از هرگونه تجمع در اماکنی که بر اساس قانون باید تا اطلاع بعدی بسته باشند، با تلاش فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی افزایش یابد.
وی گفت: برای مدیریت و مقابله با کرونا ویروس همه ما باید تلاش کنیم تا تجمع‌ها به حداقل برسد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان اضافه کرد: تبلیغات غیررسمی انتخابات با برگزاری دورهمی اگرچه این کار بر اساس قانون انتخابات غیرقانونی است، به‌صورت خانوادگی، جمعی، قبیله‌ای و... در حال انجام بوده و از نظر ستاد ملی و استانی مدیریت مقابله با کرونا ویروس، برگزاری جلسات با حضور تعداد نفرات هرچند معدود هم ممنوع است.
سعدالدین افزود: از ظرفیت بسیج برای بازرسی و نظارت‌ها در بخش‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی برای مدیریت مقابله با کرونا استفاده شود و فرمانداری‌ها در انجام بازرسی‌ها از ظرفیت نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی بهره ببرند.
وی گفت: بازرسی و نظارت تنها بررسی تخلف‌ها نیست؛ بلکه اگر بخشی از اقشار جامعه در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خوب اقدام کردند، تقدیر شوند.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان اضافه کرد: مدیران در انجام دورکاری کارکنان خود در ادارات دقت نظر داشته باشند و مدیران حق ندارند به بهانه تکمیل نبودن چارت نیروی انسانی، کارکنان خود را به دورکاری نفرستند.
سعدالدین گفت: بر اساس قانون در مناطقی که از نظر رنگ‌بندی شیوع کرونا ویروس در وضعیت قرمز دارند، در ادارات ضرور تا ۵۰ درصد و در ادارات غیرضرور تا ۷۰ درصد نیروی انسانی به دورکاری فرستاده شوند.
وی بیان کرد: زیرساخت‌های دورکاری فراهم شود و دورکاری به معنای تعطیلی نیست. اولویت دورکاری در ادارات برای افراد سالخورده، دارای بیماری و همچنین افرادی که فرزند خردسال دارند و خانم‌های باردار است.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، بودجه و تحول اداری استانداری سمنان افزود: در انجام فرایند قانون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، تفسیر قانون معنا ندارد و مدیران از تفسیر قوانین ابلاغی ستاد مدیریت مقابله با کرونا ویروس خودداری کنند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today