مهر/ دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: انتخابات شورای شهر در همدان الکترونیکی برگزار می شود.

ابوالقاسم الماسی، دبیر ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه اخذ رأی از طریق دستگاه انجام می‌شود، اظهار کرد: در اخذ رأی الکترونیکی که قرار است تنها برای انتخابات شورای شهر استفاده شود، ابتدا کد فرد شماره‌گیری می‌شود و پس از ظاهر شدن نام و تصویر فرد تاییدیه صورت می‌گیرد و بدین طریق لیست فرد تکمیل می‌شود.
دبیر ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه انتخابات الکترونیکی یک دوره در برخی شهرها اجرا شده است، بیان کرد: آموزش آرای الکترونیکی به کاربرها انجام می‌شود، اما از طریق صدا و سیما نیز مردم از آموزش کافی برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه تأمین زیر ساخت‌های آن برای ۱۵ مرکز استان تهیه شده است؛ خاطرنشان کرد: وزارت کشور بر اساس میزان دستگاه‌هایی که برای هر استان موجود است، بدین طریق اجرا می‌کند.
الماسی با تاکید بر اینکه سرعت و دقت رأی‌گیری الکترونیکی بالاست، افزود: در انتخابات الکترونیکی تخلف احتمالی کمتر است و شمارش نیز سریع‌تر انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه تأیید صلاحیت داوطلبان شورای شهر به فرمانداری‌ها اعلام می‌شود، تصریح کرد: فرمانداری‌ها نیز اسامی را به داوطلبان ابلاغ می‌کنند تا در صورت رد صلاحیت بتوانند اعتراض کنند.
 
  
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today