ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای پیشگیری از گسترش آتش سوزی ۳۰ کیلومتر در جنگل ها ومراتع شهرستان های گچساران وباشت آتشبرایجاد شده است.

سرهنگ محمد داور، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه عملیات ایجاد آتش بر در منطقه خان احمد باشت، اظهار کرد: طرح آتشبُر برای پیشگیری از آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان ها ایجاد شده است.
آتش بر یعنی ایجاد شیارهایی به عرض ۴ تا ۶ متر با استفاده از ماشین آلات سنگین که برای اطفای حریق آسان تر و دسترسی سریعتربه محل آتش سوزی انجام می شود.
وی بیان کرد: طرح آتش بر با استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی برای تامین ماشین آلات و کارخانه های شن و ماسه اجرا می شود.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: این طرح ها برای پیشگیری و کاهش میزان خسارت ناشی از آتش‌سوزی‌های احتمالی در عرصه‌های طبیعی گچساران و باشت اجرا شده است.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری باشت نیز عملیات ایجاد آتش بر در این شهرستان گفت: امسال خوشبختانه موردی از آتش سوزی در جنگل ها و مراتع این شهرستان گزارش نشده است.
سیدحمید حسینی اضافه کرد: هفت دستگاه دمنده برای مهار آتش‌سوزی‌های احتمالی در جنگل ها و مراتع باشت تامین می شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today