فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۸۸ مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری و ۹۰ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در این باره اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۸۸ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۸۸ بیمار بستری‌شده جدید، ۶۲ نفر از اردبیل، ۱۳ نفر از پارس‌آباد، ۴ نفر از مشگین‌شهر، ۴ نفر از گرمی، یک نفر از کوثر و ۴ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین خوشبختانه ۹۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
وضعیت قرمز در ۳ شهرستان
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۵۳ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۱۳ موردی داشته و از این تعداد ۸۰ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش روزافزون شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today