صدا و سیما/ معاون دانشکده علوم پزشکی خلخال از آغاز اجرای طرح واکسیناسیون سالمندان و افراد بالای ۸۰ سال در این شهرستان خبرداد.

پرویز وکیلی، معاون دانشکده علوم پزشکی خلخال با اعلام این خبر گفت: امکان تزریق واکسن برای سالمندان در منزل وجود ندارد و با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی سالمندان اجرای این طرح فقط در بیمارستان امام خمینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شده است.
وی با بیان اینکه واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال با فراخوان مراقبان بهداشت که طی تماس تلفنی صورت می‌گیرد افیود: همه سالمندان باید قبل از مراجعه برای واکسیناسیون در پایگاه سلامت تشکیل پرونده داده باشند.
معاون دانشکده علوم پزشکی خلخال بیان کرد: اولویت تزریق واکسن با سالمندانی است که پرونده دارند و مراقبان سلامت برای مراجعه آن‌ها به پایگاه تماس گرفته باشند.
وکیلی گفت: پس از پایان دریافت واکسن از این گروه سنی، طرح واکسیناسیون افراد بین سنین ۶۰ تا ۸۰ سال شروع خواهد شد.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال همچنین اظهارکرد: تاکنون ۶۰ بیمار سرطانی، ۴۰ بیمار تالاسمی، ۱۵ بیمار پیوند کلیوی، ۱۵ بیمار دیالیزی و ۲۰ بیمارمبتلا به ام اس در این شهرستان واکسن کرونا گرفتند.
او افزود: بیماران صعب‌العلاج و آسیب‌پذیر در این شهرستان شناسایی شده و اطلاعات کامل مربوط به نوع بیماری آن‌ها در سامانه کشوری ثبت و نسبت به واکسیناسیون آن‌ها اقدام خواهد شد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today