تسنیم/ مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تمامی معلمان حق‌التدریسی ساماندهی نشده استان که ۷۳ نفر می‌شوند، تا پایان اردیبهشت‌ماه جذب می‌شوند.

نشست خبری مدیرکل آموزش و پرورش با خبرگزاری‌ها و اهالی رسانه استان صبح امروز در محوطه باز ساختمان شماره یک آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش‌ در این نشست در پاسخ به سؤالی درباره ساماندهی وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس اظهار داشت: تا پایان سال 1391، 1074 معلم حق‌التدریسی در استان قزوین داشتیم که تاکنون 1001 معلم ساماندهی شده و 73 معلم هم تا آخر اردیبهشت‌ماه جاری جذب می‌شوند.
وی اضافه کرد: البته 216 مدرس هم داریم که در قالب‌ طرح خرید خدمات‌ آموزشی با شرکت‌های پیمانکار طرف قرارداد با آموزش و پرورش‌ کار می‌کنند که بالطبع هیچ تعهدی برای استخدام آنها نداریم.
اصغری ادامه اد: بنابراین از ابتدای سال تحصیلی 1400- 1401 در مهرماه آتی دیگر هیچ معلم حق‌التدریسی در شبکه آموزش و پرورش استان قزوین وجود نخواهد داشت.

کم‌کاری معلمان؛ زیر یک درصد
دبیر شورای آموزش و پرورش استان همچنین در جواب سوال یکی از خبرنگاران درباره کم‌کاری آموزشی معلمان در دوران کرونا گفت: میزان کم‌کاری آموزشی گزارش شده به ما در شبکه‌ شاد زیر یک درصد است؛ اما با توجه به اینکه 17 هزار و 300 معلم در استان قزوین داریم، یک درصد هم آمار قابل توجهی‌ است‌.
اصغری اضافه کرد: در همین راستا طرح شایستگى و صلاحیت حرفه‌ای معلمان‌ را در استان قزوین اجرا می‌کنیم تا سره را از ناسره تشخیص داده و در جهت رفع مشکلات برآییم.

مشکل سوابق آموزشی دانشسرایی ها رفع شد
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در پاسخ به سؤال دیگری از خبرنگار تسنیم درباره محاسبه سوابق شغلی معلمان دانشسرای مقدماتی جامانده از استخدام گفت: 120 فارغ‌التحصیل دانشسرا با این وضعیت در استان قزوین داشتیم که مشکل عدم محاسبه سوابق آموزشی در سابقه شغلی آنها رفع شد.
وی در ادامه از افزایش 8 درصدی میزان پذیرش دانش‌آموزان در المپیادهای علمی خبر داد و افزود: علاوه بر این افزایش میزان پراکندگی حضور در المپیاد هم در سطح مناطق محروم و حاشیه‌نشین افزایش یافت. به طوری‌که با مجازی شدن آموزش و توزیع عادلانه‌ منابع درسی امسال برای اولین‌بار از بخش محروم طارم سفلی هم در المپیاد مقدماتی پذیرش داشتیم.
اصغری همچنین با اشاره‌ به وضعیت انتخاب رشته‌ تحصیلی در استان از بحران عجیب گرایش به رشته تجربی انتقاد و تصریح کرد: در حال حاضر همه دانش‌آموزان نخبه ما به تحصیل در رشته علوم تجربی گرایش دارند و رشته‌ ریاضی بدون متقاضی مانده است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today