فارس/ رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی شوراهای حل اختلاف و مددکاران زندان‌ها، آمار زندانیان مهریه به ۵ درصدسال گذشته کاهش پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در موضوع کاهش جمعیت کیفری زندانها و بهره‌گیری از ظرفیت خیرین و نیکوکاران در آزادی زندانیان نیازمند، اظهار کرد: اهمیت برنامه‌های گلریزان به اندازه‌ای وسیع است که مقام معظم رهبری همه ساله با پرداخت مبلغی در این اقدام خداپسندانی سهیم می‌شوند.
وی تصریح کرد: در همین راستا حرکت‌های جهادی مردم استان زنجان در سال‌های گذشته و امسال در سطح کشور بی‌نظیر بوده و به لطف الهی و کمک مردم فهیم استان توانسته‌ایم در موضوعات تعیین تکلیف زندانیان مالی و مهریه به عنوان سه استان برتر کشور دست پیدا کنیم.
رئیس کل دادگستری استان زتجان با اشاره به این موضوع که نسبت زندانیان جرایم مالی و مهریه استان در سال ۹۷ به میزان ۱۲ درصد بوده است، افزود: با اقدامات شایسته صورت گرفته به ویژه اقدامات خداپسندانه مدیرکل و همکاران صدا و سیما و همچنین با تلاش‌های صورت گرفته از سوی شوراهای حل اختلاف و مددکاران زندان‌ها این آمار در سال ۱۳۹۹ به ۵ درصد کاهش پیداکرده است که می‌تواند عملکرد مطلوبی در این زمینه باشد.آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today