ایسنا/ مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: امسال همه آزمون‌ها به استثنای پایه نهم و دوازدهم به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد البته خانواده‌ها اصرار دارند در این ۲ پایه نیز آزمون‌ها غیرحضوری برگزار شود اما به دلیل اینکه نمرات این پایه‌ها در سرنوشت تحصیلی، شغلی و آینده دانش آموزان نقش بسزایی دارد امکان برگزاری غیرحضوری آزمون‌ها وجود ندارد.

حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین امروز پنجشنبه نهم اردیبهشت در نشست خبری که به‌مناسبت هفته معلم در محوطه اداره کل آموزش و پرورش قزوین برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین مشکل جدی در زمینه اینترنت نداشته و این مشکل تنها در مناطق دورافتاده وجود دارد که به کمک دستگاه‌های زیرساختی برای رفع آنان اقدام کرده و می‌کنیم و در نهایت با توجه به اینکه آزمون‌های اغلب دانش‌آموزان به‌صورت مجازی است، کیفیت اینترنت ارتقا پیدا خواهد کرد.
وی در خصوص آزمون‌های پایانی عنوان کرد: امسال همه آزمون‌ها به استثنای پایه نهم و دوازدهم به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد البته خانواده‌ها اصرار دارند در این ۲ پایه نیز آزمون‌ها غیرحضوری برگزار شود اما به دلیل اینکه نمرات این پایه‌ها در سرنوشت تحصیلی، شغلی و آینده دانش آموزان نقش بسزایی دارد امکان برگزاری غیرحضوری آزمون‌ها وجود ندارد؛ در پایه دوازدهم ضریب تأثیر نمرات در کنکور قابل تأمل است و بر اساس پیش‌بینی‌ها سال آینده نمرات پایه دوازدهم ۴۰ درصد در کنکور تأثیر دارد و در کنکور ۱۴۰۰ نیز ۲۵ درصد وزن نمره کنکور به نمرات پایه دوازدهم اختصاص پیدا کرده است بنابراین آزمون‌ها باید به‌صورت استاندارد و با اطمینان برگزار شود. البته آزمون شبه نهایی برگزار و پس از آن در دروس هدف کلاس‌های جبرانی برقرار خواهد شد.
مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین عنوان کرد: در پایه نهم به‌دلیل اینکه دانش‌آموزان برای انتخاب رشته اقدام خواهند کرد نمره این پایه تأثیر بسزایی در رشته انتخابی دارد بنابراین امکان برگزاری غیرحضوری آزمون‌های این پایه نیز وجود ندارد. تابستان هر سال با انبوهی از دانش‌آموزان مواجه می‌شویم که قصد ورود به رشته علوم تجربی را دارند که با توجه به اینکه رشته‌های ریاضی فیزیک و فنی و حرفه‌ای نیز در آینده کشور تأثیر بسزایی دارد، تلاش می‌کنیم نخبگان برای تحصیل در این رشته‌ها گرایش پیدا کنند تا شاهد متوازن شدن رشته‌ها باشیم.
وی تصریح کرد: البته تقاضا برای رشته‌های علوم انسانی نیز کم نیست و بعد از علوم تجربی بیشترین متقاضی را دارد برای همین به‌دنبال کیفیت‌بخشی در بخش آموزش معلمان علوم انسانی هستیم تا با شایستگی و توانمندی بیشتر تدریس داشته باشند؛ تشکیل مدارس صدرا در راستای ارتقای علوم انسانی بوده است و در تلاش هستیم این مدارس را در دیگر شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی کنیم.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today