ایسنا/ استاندار زنجان گفت: شرایط استان نسبت به چند هفته قبل بهتر شده است.

فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان با اشاره به این مطلب اظهار کرد: استان زنجان در بحث تست سرولوژی نیز پایلوت بوده و خوشبختانه در بحث کارآزمایی بالینی واکسن کرونا نیز پایلوت بود که همه این موارد به همت کادر درمان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان است.
وی افزود: در گزارشی که روزهای گذشته توسط وزارت بهداشت اعلام شد، زنجان رتبه اول رعایت پروتکل‌ها را در بین استان‌ها داشت و استان دوم فاصله معناداری با زنجان داشت.
این مسئول ادامه داد: زنجانی‌ها همواره مشارکت فعالی در بحث مسائل اجتماعی و رعایت پروتکل‌ها داشتند، به طوری که در مراسم یوم‌العباس که سالانه تجمعی ۶۰۰ هزار نفری را شاهد بود، با همکاری مردم نه تنها تجمعی اتفاق نیفتاد، بلکه ۳۵ میلیارد تومان نیز کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد.
استاندار زنجان با بیان اینکه استان بهره مناسبی در واکسیناسیون کشوری دارد، تصریح کرد: برای واکسیناسیون ۳۰۰۰ نفر داوطلب استان، چهار نقطه مشخص و کمیته‌ای برای تحقق این مهم در نظر گرفته شده و سعی بر این است که واکسیناسیون از طریق جداسازی و مراقبت‌های ویژه انجام شود.
حقیقی از فعالیت ۸۰۰۰ همیار سلامت در استان خبر داد و عنوان کرد: این همیاران از روستاها گرفته تا مراکز خرید، ادارات، کارخانه‌ها و ... بر رعایت پروتکل‌ها نظارت دارند و با توجه به مشارکت بالای مردم، اجرای طرح شهید سلیمانی نیز در زنجان با مشکل مواجه نشد.
نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: شرایط استان نسبت به چند هفته قبل بهتر شده ولی باید توجه داشت که چه واکسیناسیون به زودی آغاز شود یا نه، فقط ماسک زدن یا رعایت فاصله اجتماعی کافی نیست، بلکه همه پروتکل‌ها برای پیشگیری باید رعایت شود. 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today