باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، نسبت به خطرات جدی ابتلای مادران باردار به بیماری کرونا هشدار داد.

فریدون رحمانی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری، از راه اندازی بخش کرونا ویژه مادران باردار در مرکز آموزشی درمانی هاجر(س) شهرکرد خبر داد.
او با اشاره به افزایش آمار مادران باردار مبتلا به کرونا در موج چهارم شیوع بیماری افزود: درمان مادران باردار بسیار سخت‌تر است لذا به این عزیزان و خانوادهایشان توصیه می‌شود ضمن رعایت جدی نکات بهداشتی، تا حد امکان از منزل خارج نشوند.
رحمانی در خصوص افزایش آمار فوتی‌های ناشی از کرونا طی روز‌های اخیر اضافه کرد: هر زمانی که نکات بهداشتی رعایت نشود چرخش ویروس، قدرت سرایت و بیماری زایی آن و به دنبال آن آمار مبتلایان یک تا دو هفته بعد افزایش می‌یابد.
او ادامه داد: همچنین به دنبال افزایش موارد سرپایی به فاصله دو هفته تعداد موارد بستری و به فاصله یک ماه موارد فوتی زیاد می‌شود.
رحمانی با بیان اینکه طی هفته‌های آتی همچنان تعداد موارد افزایشی است گفت: در صورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا دو هفته دیگر به تدریج شیب منحنی شیوع بیماری نزولی می‌شود.
او، تعداد موارد ابتلا را همچنان بالا دانست و افزود: همچنان افرادی هستند که با نزدن ماسک، عدم رعایت فاصله اجتماعی و بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی موجب ایجاد آلودگی جدید و ابتلای اطرافیان خود به کرونا می‌شوند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday