ایران اکونومیست/ مدیرکل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: پسته کاران از سمنان تا خراسان رضوی و خراسان جنوبی و استان‌های کرمان، یزد و فارس مراقب طغیان آفت سن سبز و قرمز با توجه به گرم شدم هوا باشند.

مسعود حقیقت، مدیرکل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی در مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، قسمت‌هایی از شرق کشور، راسته زاگرس، جنوب و جنوب شرق کشور رگبار باران، وزش باد و در برخی مناطق احتمال رعد و برق از سوی سازمان هواشناسی کشور پیش بینی شده است.
وی با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی به کشاورزان در این مناطق توصیه‌هایی کرد و افزود: در مناطق جنوبی کشور که بیشترین باغات پسته وجود دارد از سمنان تا خراسان رضوی و خراسان جنوبی و استان های کرمان، یزد و فارس مراقب طغیان آفت سن سبز و قرمز با توجه به گرم شدم هوا باشند.
مدیرکل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی ادامه داد: باغداران آفت سن سبز و قرمز را پایش و برای مبارزه محلول پاشی و سم پاشی را در صبح هنگام انجام دهند.
حقیقت با اشاره به احتمال رعد و برق در برخی مناطق راسته زاگرس گفت: دامداران و عشایر که در این مناطق در حال کوچ یا ساکن هستند مراقب برخورد صاعقه باشند.
وی توصیه‌هایی هم به کشاورزان در مناطق شمالی کشور کرد و افزود: با توجه به بارش‌های پیش بینی شده در این مناطق مراقب سر ریز شدن یا از بین رفتن خزانه برنج باشند.
همچنین با توجه به احتمال بارش‌های رگباری شدید طی چندروز آینده استخرداران و پرورش دهندگان ماهیان گرم آبی و سرد آبی در مناطق شمالی کشور مراقب سرریز شدن آب استخر‌ها باشند.
مدیر کل مرکز پایش هواشناسی کشاورزی کشور با اشاره به احتمال رگبار‌های بهاری در مناطق مرکزی و بخش‌هایی از شرق کشور گفت: کشاورزان برای محلول پاشی و سم پاشی مزارع یا باغات خود احتیاط کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar