ایرنا/ سرپرست گروه پیش‌بینی هواشناسی استان زنجان گفت: بیشترین بارش باران روز گذشته چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه با ۷/۷ میلیمتر از آببر مرکز شهرستان طارم از توابع این استان، گزارش شد.

سونا صرفی، سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه بارندگی بعداز ظهر روز چهارشنبه هشتم اردیبهشت ماه در این استان اتفاق افتاد، اظهار کرد: میزان بارش ها در خرمدره ۴/۹ میلیمتر، خدابنده ۴ میلیمتر، ابهر ۳ میلیمتر به ثبت رسید و زنجان و ماهنشان نیز با سه دهم میلیمتر کمترین میزان بارندگی را داشتند.
وی، اظهار کرد: امروز بعدازظهر نیز آسمان زنجان با افزایش موقت ابر و وزش باد و بارش های محلی و خفیف مواجه خواهد شد و از فردا جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه نیز سامانه بارشی جدید وارد منطقه و استان خواهد شد.
صرفی با بیان اینکه روز جمعه بارش ها بیشتر به شکل پراکنده خواهد بود، افزود: روز شنبه و یکشنبه بارش ها تقویت شده و وزش باد نسبتا شدید و همچنین شدید لحظه ای را خواهیم داشت و دوشنبه نیز بارندگی ادامه یافته و پیش بینی می شود در این روز از هفته میزان دما در مناطق سردسیر استان نیز به صفر برسد.
کارشناس هواشناسی استان زنجان، میزان دمای فعلی شهر زنجان را ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و با بیان اینکه این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد کاهش نشان می‌دهد، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با ۱+ درجه سانتیگراد و گیلوان در شهرستان طارم با ۲۸ درجه سانتیگراد به ترتیب کمترین و بیشترین میزان دما در سطح این استان را داشتند.

 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today