ایرنا/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان با ابراز گلایه از بی نظمی و هرج و مرج در میدان میوه و تره بار شهر همدان، گفت: ظرف یک هفته دستگاه های متولی و هیات امنا یک برنامه اصولی و عملیاتی برای سر و سامان دادن این مکان ارائه کنند.

حسن خانجانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان در بازید از میدان میوه و تره بار همدان اظهار کرد: حل مشکلات و کاهش معضلات این مکان نیازمند برنامه ریزی دقیق و حساب شده است و گرنه اثرگذار نخواهد بود. 
وی از شهرداری، آب و فاضلاب، پلیس مواد مخدر، پلیس راهور، اتاق اصناف و هیات امنای میدان تره بار خواست طرح‌های عملیاتی و کارشناسی خود را ظرف یک هفته در جلسه ای به فرماندار همدان ارائه کنند تا بتوانیم به وضعیت ناخوشایند فعلی پایان دهیم. 
دادستان همدان با بیان اینکه میدان عرضه میوه و تره بار باید دارای مدیریت قوی و نظارتی مستمر باشد، گفت: سالها این مجموعه بدون قانون و سرخود فعالیت کرده و موجب بروز مشکلات ترافیکی و امنیتی برای شهر همدان شده است.
خانجانی خاطرنشان کرد: ادامه این شرایط زیبنده همدان نیست زیرا در حاشیه این مکان شاهد تجمع معتادان و وقوع جرائم مختلف از جمله سرقت هستیم که نیازمند رسیدگی در سریعترین زمان است. 
او به شتاب گرفتن احداث میدان بار جدید تاکید کرد و گفت: ساماندهی میدان بار فعلی داروی مسکن موقتی است و باید میدان بار جدید که دارای فضای بزرگتر و امکانات کافی است سریعتر به بهره برداری برسد. 
میدان میوه و تره بار همدان بیش از ۷۰ سال پیش بر اساس نیاز جمعیت آن زمان دایر شد که با اضافه شدن جمعیت قادر به پاسخگویی نیاز شهرهای استان نیست. 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today