باشگاه خبرنگاران/ با فوت ۱۸ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار و ۹۲۱ نفر رسیده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در این باره اظهار کرد: ۵۵۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان به کرونا مبتلا شدند که در مجموع بیماران سرپایی مثبت به ۳۶ هزار و ۹۶۶ نفر و بیماران بستری مثبت و ۱۴ هزار و ۸۹۸ نفر رسید.
او ادامه داد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۲۶ مورد بود که ۲۲۵ نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۱۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش آی. سی. یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۵۹ بیمار وخیم گزارش شده است.
طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های اسدآباد ۶۰۹، بهار ۸۲۰، تویسرکان ۹۱۵، رزن ۶۵۵، درگزین ۲۴۰، فامنین ۲۷۸ و کبودراهنگ ۹۰۵ نفر است.
او افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۶۹۹ نفر در ملایر، یک هزار و ۹۶۸ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۴۳۸ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
بنا بر اعلام ستاد مقابله با کرونا همه شهرستان‌های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این استان در موج چهارم شیوع کرونا بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در کشور دارد.
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today