باشگاه خبرنگاران/ رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد گفت: نماز جمعه این هفته استان فقط در دو شهرستان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سیدجمال الدین نجم الهدی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد اظهار کرد: متاسفانه استان یزد همچنان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و بر این اساس محدودیت‌هایی در استان اعمال شده است.
او با اشاره به ممنوعیت اقامه نماز جمعه در مناطق نارنجی و قرمز افزود: با توجه به اینکه شهرستان‌های اشکذر و بهاباد در وضعیت زرد قرار دارند، نماز جمعه در چهار پایگاه اشکذر، رستاق، خضرآباد و بهاباد برگزار می‌شود و در سایر شهر‌ها و روستا‌ها لغو شده است.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ادامه داد: از نمازگزاران عزیز می‌خواهیم دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را مورد توجه قرار داده و سجاده، مهر و تسبیح شخصی به همراه داشته باشند.
نماز جمعه در استان یزد با احتساب شهر‌ها و روستا‌های مختلف، در ۲۸ نقطه برگزار می‌شود، اما شیوع ویروس کرونا سبب شده است تا این آمار هر هفته دچار تغییر شود.
گفتنی است، هم اکنون شهرستان‌های اشکذر و بهاباد در وضعیت زرد، ابرکوه، بافق و میبد در وضعیت نارنجی و سایر شهر‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today