صدا و سیما/ هواشناسی زنجان از رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید از فردا تا دوشنبه آینده خبر داد و هشدار‌های مهمی را برای کشاورزان صادر کرد.

سونا صرفی، کارشناس هواشناسی استان زنجان در این باره اظهار کرد: آسمان زنجان از بعداز ظهر امروز در برخی مناطق با افزایش ابر و احتمال بارش محلی همراه می شود.
صرفی افزود: از فردا با ورود یک سامانه بارشی به استان بارش های رگباری و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد احتمال رخداد تگرگ در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می شود. 
وی ادامه داد: روزهای شنبه و یکشنبه با تقویت سامانه بر میزان بارش ها افزوده خواهد شد.
کارشناس هواشناسی افزود: در این مدت وزش موقت باد نسبتاً شدید در ساعات بعد از ظهر نیز پیش بینی می شود که احتمال افزایش شدت باد به شکل لحظه ای تا حد شدید نیز وجود خواهد داشت.
به گفته صرفی از روز دوشنبه دمای هوا با کاهش همراه شده و صبح دوشنبه دمای کمینه در مناطق سردسیر استان تا صفر درجه نیز خواهد رفت.
توصیه های هواشناسی کشاورزی
با توجه به نفوذ زبانه پرفشار و کاهش دما از پنجشنبه شب تا جمعه صبح و همچنین از یک شنبه شب تا دوشنبه صبح  احتمال رخداد دمای زیر صفر درجه در مناطق سردسیر و مرتفع وجود دارد که کشاورزان جهت پیشگیری از خسارات احتمالی نسبت به محافظت از مزارع، باغات و تاسیسات کشاورزی، انبارها، مرغداری ها، دامداری ها و گلخانه ها و ... اقدام کنند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today