ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، درباره آخرین وضعیت مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این استان گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد هشت تَن از بیماران به علت کرونا مثبت فوت شده‌اند.

محمدرضا قدیررئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به ۹ اردیبهشت‌ماه جاری ۱۱۳ تَن بیمار با علایم کرونا پذیرش سرپایی شدند که ۸۴ تن از آن‌ها بستری شدند.
وی تعداد بیماران ترخیصی را در این رابطه در مدت زمانی مذکور ۷۹ تن اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد کل بیماران بستری در این رابطه در مرکزهای درمانی قم ۵۲۸ بیمار است.  
وی تعداد بیماران بَدحال را در حال حاضر ۱۱۹ تن اعلام و بیان کرد: در این مدت، تعداد آزمایش(تست) انجام شده روزانه، یک هزار و ۷۸۹ مورد بوده که تعداد ۴۳۳ مورد آن مثبت بوده است.   
استان قم از ۲۵ اسفندماه سال گذشته از منطقه آبی وارد زرد کرونایی شد ‌و مسئولان مرتبط، درباره احتمال وخیم‌تر شدن وضعیت در صورت انجام سفر و دورهمی و دیدوبازدیدهای عید نوروز  از سوی شهروندان و همچنین رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی هشدار داده بودند.
از ۱۳ فروردین‌ماه امسال، همزمان با خیز چهارم کرونا در کشور، استان قم نیز از جمله مناطقی است که در وضعیت نارنجی و از ۱۸ فروردین‌ماه نیز در وضعیت قرمز قرار گرفت.  
ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید-۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday