تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه هیچکس در برابر کرونا در امان نیست، گفت: بررسی‌ها و آمارها نشان می‌دهد روند همه‌گیری موج چهارم در استان بوشهر ثابت مانده است.

بر اساس آمارها تاکنون افزون بر 35 هزار نفر در استان بوشهر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که 86 درصد آنها بهبود یافته‌اند.
آمار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر حکایت از فوت یک‌هزار و 27 نفر در استان می‌دهد و این درحالی است که امروز پنج نفر بر فوتی‌های کرونایی افزوده شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از ثابت ماندن تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد و اظهار کرد: تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان بوشهر شیب نزولی دارد، چراکه تعداد بستری‌ها از 110 نفر به کمتر از 90 نفر رسیده ولی این بدین معنا نیست که نسبت به پروتکل بهداشتی بی‌توجهی شود.
سعید کشمیری با بیان اینکه اکنون 465 نفر در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد 47 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند و بخشی هم با کمک دستگاه تنفس می‌کنند و در وضعیت و شرایط بحرانی قرار دارند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته 74 بیمار کرونایی با حال خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند، گفت: از 500 تخت بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی در استان بوشهر بیش از 90 درصد آن اشغال است که باید مراقبت‌های ویژه برای پیشگیری در ابتلا به بیماری کرونا شود تا خدای نکرده دوباره وضعیت استان در شرایط سخت قرار گیرد.
وی، با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته 85 بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری شدند، خاطرنشان کرد: اکنون از 10 شهرستان استان بوشهر، 3 شهرستان دشتستان، دشتی و گناوه در شرایط قرمز قرار دارند و هفت شهرستان دیگر نارنجی تعیین شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر نقش مهم رعایت پروتکل بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به کرونا، تصریح کرد: در این راستا محدودیت‌هایی برای شهرهای قرمز، نارنجی و زرد تدوین و اعمال شده و با توجه ویژه شکننده بودن انتشار ویروس کرونا شرایط محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی یک هفته دیگر تمدید شده است.
کشمیری ممنوع بودن جلسات، تجمعات و مراسم به ویژه دورهمی را مورد اشاره قرار داد و افزود: هیچگونه مجوزی برای برگزاری نشست و تجمع در هیچ نقطه‌ای از استان بوشهر به سبب شرایط بسیار حساس کرونایی از سوی ستاد مبارزه با کرونا به هیچ شخص و یا تشکل داده نشده و برپایی تجمع‌ها جرم محسوب می‌شود و پیگیرد قانونی و قضایی دارد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر استفاده مستمر از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: هرگونه تجمع به ویژه در فضای بسته و بدن فاصله فیزیکی مناسب عامل انتشار بیماری کرونا می‌شود.
وی سلامت مردم را در اولویت امور دانست و تصریح کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، با کسانیکه قوانین مقابله با کرونا را رعایت نمی‌کنند و سبب انتشار آن می‌شوند برخورد قانون و قضایی می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از همکاری آحاد جامعه به ویژه بازاریان و کسبه، خاطرنشان کرد: از همکاری خوب مردم خصوصاً کسبه و بازاریان قدردانی می‌شود چراکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وضعیت شهرستان‌های قرمز را به نارنجی تبدیل کرد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر افزود: تدوام رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند سبب خارج شدن شهر‌های استان از وضعیت قرمز و نارنجی باشد.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar