مهر/ مدیر جهاد کشاورزی کرج از آزادسازی ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: این عملیات شامل تخریب ۱۲۷ مورد دیوارکشی، بنا، محوطه و دپوی مصالح در ماهدشت بود.

اسماعیل صارمی، مدیر جهاد کشاورزی کرج اظهار کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از منابع غذایی و تأکید مسئولان بالادستی همت مضاعفی در برخورد با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در این شهرستان وجود دارد.
وی از آزادسازی ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی در شهرستان کرج خبر داد و بیان کرد: این عملیات شامل تخریب ۱۲۷ مورد دیوارکشی، بنا، محوطه و دپوی مصالح در منطقه تعاونی تولید ماهدشت بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی کرج تصریح کرد: اراضی تعاونی تولید ماهدشت اراضی یکپارچه کشاورزی بوده که با سیاست برنامه‌ریزی الگوی کشت فغال است.
صارمی ادامه داد: الگوی کشت به معنی تعیین نظام کشاورزی است دارای مزیت اقتصادی پایدار مبتنی بر سیاست‌های کلان کشور، دانش بومی کشاورزان و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های منطقه‌ای با رعایت اصول اکوفیزیولوژیک تولید محصولات کشاورزی در راستای حفظ محیط زیست باشد، بنابراین در این راستا مبارزه با زمین‌خواری به ویژه با چنین اراضی که داری اهمیت ویژه هستند امری حیاتی به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، گفت: به دلیل عدم آگاهی مردم از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، افرادی سودجو از این عدم آگاهی سوء‌استفاده می‌کنند و اراضی کشاورزی را با کمترین قیمت از کشاورزان خریداری و با خرد کردن آن، به مردم می‌فروشند که این تبعاتی دارد و با چنین افرادی برخورد می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی کرج از شهروندان درخواست کرد ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday