پایگاه خبری پلیس/ با تلاش کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز، اعضای باند ۴ نفره کلاهبرداری که با جعل سند اقدام به فروش یک قطعه زمین ۲۰۰ میلیاردی به یکی از شهروندان کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ سید مجید فیض جعفری، معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز بیان کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر فروش یک قطعه زمین با مدارک جعلی به قیمت ۶۰ میلیارد ریال، بررسی موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد یک باند جاعل و زمین خوار با اسناد و مدارک جعلی و با شیوه و شگرد خاصی اقدام به دریافت سند رسمی از مجاری قانونی کرده و سپس زمین مورد نظر را به افراد غیربومی به مبالغ کلان به فروش می رسانند.
معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان البرز اظهار کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی موفق به شناسایی ۴ نفر از اعضای این باند کلاهبرداری شده و با ردزنی مخفیگاه آن ها در یکی از شهرهای شمالی کشور با دریافت نیابت قضائی به آنجا اعزام شده و در عملیاتی غافلگیرانه هر ۴ نفر آن ها را دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل کردند.
فیض جعفری ادامه داد: متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه جرمی بودند، اما با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به انجام کلاهبرداری از طریق جعل سند ملک اقرار کردند.
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش کنونی ملک مورد اشاره را ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد می کنند، خاطرنشان کرد: پس از تکمیل پرونده متهمان برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی کردند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday