ایرنا/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار نارنجی این اداره کل، گفت: از بعدازظهر جمعه با تشدید فعالیت سامانه همرفتی در استان انتظار می‌رود ناپایداری‌های جوی نیز تشدید شود به طوری که سبب جریان یافت سیلاب در برخی نقاط شود.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از بعدازظهر جمعه سامانه همرفتی فعال در استان تقویت شده و بارش‌ها تشدید می‌شود.
وی افزود: شدت بارش‌ها طوری است که احتمال وقوع آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی زیاد است و وزش تندبادهای شدید لحظه‌ای، برخورد صاعقه، بارش‌های شدید منجر به وارد شدن خسارت به برخی بخش‌های زیرساختی و کشاورزی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: منطقه اثر فعالیت این سامانه ارتفاعات شمال غرب، مناطق مرکزی و جنوبی استان است.
وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود فعالیت این سامانه تا سه‌شنبه آینده ادامه داشته باشد؛ اما جمعه و شنبه از شدت بیشتری برخوردار است، بنابراین توصیه می‌شود مسئولان اجرایی استان اقدامات پیشگیرانه برای کاهش اثرات مخرب آن را در دستور کار قرار دهند.
حیدری ابراز کرد: با توجه به برخورد صاعقه و احتمال بالای بارش تگرگ توصیه می‌شود مردم از رفتن به ارتفاعات و ترددهای بین شهری خودداری کنند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today