ایرنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با فوت ۱۰ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار و ۹۳۱ نفر رسیده است.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان اظهار کرد: ۵۵۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان به کرونا مبتلا شدند که در مجموع بیماران سرپایی مثبت به ۳۷ هزار و ۳۲۶ نفر و بیماران بستری مثبت و ۱۵ هزار و ۳۹ نفر رسید.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳۵ مورد بود که ۲۲۷ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۲۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۶۶ بیمار وخیم گزارش شده است.
طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۶۲۱، بهار ۸۲۳، تویسرکان ۹۲۰، رزن ۶۶۰، درگزین ۲۴۴، فامنین ۲۸۱ و کبودراهنگ ۹۱۶ نفر است.
وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۷۱۸ نفر در ملایر، یک هزار و ۹۸۳ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۵۰۲ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.
فاز سوم تزریق واکسن ایرانی کرونا از فردا در همدان آغاز می شود
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: فاز سوم تزریق واکسن ایرانی کرونا از فردا(۱۱ اردیبهشت) در مرکز بهداشت استان همدان در میدان فلسطین به افراد داوطلب تزریق می شود.
طاهری اضافه کرد: واکسن به گروه سنی ۱۸ تا ۸۰ سال تزریق می شود و متقاضیان تزریق واکسن باید ساکن شهر همدان و دارای سلامت جسمی بدون بیماری زمینه ای باشند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: شهروندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام تزریق واکسن می توانند به سایت WWW.pasteurcovac.ir مراجعه کرده و یا با شماره تماس ۳۱۳۶ تماس بگیرند.
طاهری بیان کرد: فار اول و دوم واکسن نوترکیب کرونا که توسط انستیتوفینلا کوبا و مشارکت انستیتوپاستور ایران ساخته شده و با موفقت مسیر خود را طی کرده، هم اینک وارد فاز سوم بالینی شده است.
همه شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و طبق گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این استان در موج چهارم شیوع کرونا بیشترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را در کشور دارد.

 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today