فارس/ روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی در خصوص تزریق واکسن به افراد غیرمرتبط در مرکز سالمندان در شهرستان درگز اطلاعیه‌ای صادر و نتیجه تحقیقات را اعلام کرد.

در پی درج خبری در خصوص تزریق ۲ دوز واکسن به افراد غیر مرتبط در یک مرکز سالمندان در شهرستان درگز در رسانه‌ها، با دستور سرپرست بهزیستی استان، بررسی موضوع و انجام تحقیق دقیق، به فوریت از سوی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در دستور کار قرار گرفت.
اداره کل بهزیستی خراسان رضوی نتیجه تحقیقات انجام شده را در قالب اطلاعیه‌ای صادر کرد.
در این اطلاعیه آمده است:
«تعداد ۵۸ دوز واکسن برای تزریق به مددجویان مقیم و پرسنل ۲ مرکز سالمندان در شهرستان درگز از سوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شبکه بهداشت و درمان این شهرستان تحویل و سپس با حضور و همکاری کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و کارشناس بهزیستی درگز، این واکسن‌ها به تمام سالمندان واجد شرایط و پرسنل مراکز مذکور تزریق شد.
در پایان واکسیناسیون، مشخص شد به جهت انصراف یکی از پزشکان مرکز از تزریق واکسن و نیز وجود بیماری زمینه‌ای در یکی از افراد مقیم که در نتیجه، این سالمند عزیز، شرایط تزریق واکسن را نداشته، ۲ دوز واکسن اضافی، به جهت اینکه می‌باید فورا مصرف می‌شد و گرنه بسرعت از بین می‌رفت، به ۲ فرد غیر مرتبط و خارج از فهرست اسامی اعلام شده به شبکه بهداشت و درمان، تزریق شده است.
بنابراین موضوع در مرکز سالمندان مذکور، از سوی بهزیستی خراسان رضوی، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بهزیستی درگز و سایر دستگاه‌های مرتبط در دست پیگیری است و چنانچه تخلف، محرز شود، برخورد قانونی لازم با متخلفین صورت خواهد گرفت.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar