ایرنا/ سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دهگلان گفت: چهار حفار غیرمجاز آثار تاریخی در این شهرستان دستگیر شدند و پرونده متهمان برای اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل داده شد.

بهزاد غفوری، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دهگلان اظهار کرد: نیروهای انتظامی و یگان حفاظت این اداره پس از شناسایی افراد خاطی در روستای سرواله و تعقیب و گریز آنان در شهر دهگلان، چهار تن از ۶ نفر حفاری را که قصد غارت آثار تاریخی داشتند، دستگیر کردند.
وی با اشاره به اینکه همراه این متهمان یک دستگاه ماشین پژو، یک دستگاه موتور سیکلت و ابزار و ادوات حفاری نیز ضبط شد، افزود: پرونده این چهار متهم برای اعمال قانون و طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد که دادستانی با قرار وثیقه یک میلیارد ریالی برای هر متهم، آنان را روانه زندان کرد و ۲ متهم متواری دیگر هم تحت پیگرد قانونی قرار دارند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دهگلان اضافه کرد: این متهمان با همدستی یک نفر از آنها که اهل استان تهران است، پس از برنامه ریزی قصد غارت میراث تاریخی استان را داشتند که با هوشیاری نیروهای انتظامی و مردم فرهنگ دوست شهرستان، چهار نفر از آنها دستگیر شدند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online