باشگاه خبرنگاران/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: در موج جدید بیماری کرونا شاهد بستری و بدحالی جوانان مبتلا هستیم.

ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به افزایش تعداد بیماران بدحال کرونا در استان از راه اندازی بیمارستان صحرایی برای بستری موقت بیماران در همدان خبر داد و گفت: وضعیت سراسر استان همدان قرمز و بحرانی است و هیچ تخت خالی برای بستری بیماران جدید کرونایی وجود ندارد.
او با بیان اینکه روزانه نزدیک به ۲۰ بیمار کرونایی از دنیا می‌روند و بسیاری از بیماران هم با شرایط بسیار سخت و نفس‌های به شماره افتاده در بیمارستان‌ها بستری هستند، گفت: سن مبتلایان نیاز به بستری نسبت به موج‌های قبلی کاهش یافته و شاهد بستری و بدحالی جوانان مبتلا به کرونا هم هستیم.
معاون درمان دانشگاه از راه اندازی بیمارستان صحرایی برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در همدان خبر داد و اظهار کرد: به دلیل کمبود تخت در استان، بیمارستان صحرایی در بیمارستان بهشتی راه اندازی می‌شود.
جلیلی با اشاره به اینکه وقتی بیماران مبتلا به کرونا وضعیت خوبی داشته و تنها نیاز به دریافت دارو دارند به بیمارستان صحرایی مراجعه می‌کنند، گفت: این بیماران روزانه برای دریافت دارو، معاینه و کنترل روند بیماری به بیمارستان صحرایی مراجعه می‌کنند که اگر شرایط حادی داشتند بستری شوند.
معاون درمان دانشگاه با تاکید بر اینکه بیمارستان صحرایی بیشتر برای درمان بیماران تنفسی بیمارستان شهید بهشتی راه اندازی می‌شود و در ادامه روند کلینیک تنفسی است که اخیرا در این بیمارستان راه اندازی شده تصریح کرد: با مراجعه بیماران به کلینیک تنفسی، در صورت نیاز داروی تزریقی و سرم درمانی آن‌ها در بیمارستان صحرایی انجام می‌شود.
جلیلی افزود: بیمارانی که نیاز به بستری ندارند و می‌توانند در منزل از خود مراقبت کنند، اما نیاز به داروی تزریقی دارند به بیمارستان صحرایی مراجعه می‌کنند.
او با تاکید بر اینکه در حال حاضر با کمبود تخت در استان مواجه هستیم اظهار داشت: با مجوز تغییر کاربری تخت‌ها و ورود اکسیژن ساز تا حدودی مشکل حل شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در حال حاضر مراجعه بیماران به بیمارستان‌های استان روند افزایشی دارد، اما نسبت به هفته قبل کمی شیب آن کاهش داشته است افزود: بیش از یک هزار بیمار مبتلا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.


 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today