فارس/ کارشناس هواشناسی استان کردستان گفت: از اوایل شب شنبه تا دوشنبه هفته آینده با توجه به عبور موجی از شمال غرب کشور شاهد افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید و در بعضی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.

خسرو سیف‌پناهی، کارشناس هواشناسی استان کردستان اظهار کرد: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز تا شنبه هفته آینده جو استان نسبتاً پایدار بوده و بجز رشد موضعی ابر و گاهاً وزش باد که برای بعدازظهر شنبه قابل توجه پیش‌بینی می‌شود، پدیده دیگری نخواهیم داشت.
وی افزود: البته طی همین مدت بارش‌های خفیف و نقطه‌ای باران در بعدازظهرها در برخی از نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.
کارشناس هواشناسی استان کردستان ادامه داد: به دنبال آن بتدریج از عصر و اوایل شب شنبه تا دوشنبه هفته آینده با توجه به عبور موجی از شمال غرب کشور شاهد افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید(به‌خصوص در بعدازظهرها) و در بعضی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.
سیف‌پناهی تصریح کرد: انتظار داریم بارش‌ها به شکل رگباری و پراکنده باشد و عمدتاً در مناطق شمالی و در ساعات بعدازظهر اتفاق بیافتد.
وی گفت: با توجه به شرایط شکل‌گیری گردوخاک بر روی عراق و سوریه و انتقال بخشی از آن به سطح منطقه، کیفیت هوا و دید افقی از روز شنبه تا حدودی کاهش می‌یابد.
کارشناس هواشناسی استان کردستان یادآور شد: از روز شنبه تا اواسط هفته آینده دمای هوای استان به تدریج 5 تا 7 درجه خنک‌تر می‌شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online