تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: اکنون 81 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) استان بستری و  بدحال هستند.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در شبانه روز گذشته 220 بیمار جدید به مبتلا به کرونا در استان شناسایی و 3 نفر نیز فوت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 633 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: سنندج با 317 نفر، سقز 85 نفر، مریوان 36 نفر، قروه 50 نفر، بیجار 45 نفر، کامیاران 29 نفر، دیواندره 16 نفر، بانه 46 نفر، دهگلان 5 نفر و سروآباد با 4 نفر جمع بستری‌شدگان مبتلا به کرونای کردستان را تشکیل می‌دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 81 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) استان بستری و  بدحال هستند.
رضاعی آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان را از ابتدا تا کنون یکهزار و 232 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد 489 نفر در سنندج، 224 نفر در سقز، 91 نفر در قروه، 73 نفر در کامیاران، 96 نفر در بانه، 73 نفر در دیواندره، 56 نفر در بیجار، 108 نفر در مریوان، 19نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه آنان به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
وی خطاب به شهروندان تأکید کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این‌صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online