ایرنا/ رئیس هیات مدیریت شرکت تعاونی تاکسیرانی شیروان گفت: شیوع کرونا تاکنون هفت میلیارد ریال به رانندگان تاکسی در این شهر خراسان شمالی خسارت وارد کرده و درآمد این قشر را بشدت کاهش داده است.

جلال پورحسنی، رئیس هیات مدیریت شرکت تعاونی تاکسیرانی شیروان اظهار کرد: هم اکنون براساس پروتکل‌ها رانندگان مجاز هستند تنها سه مسافر سوار کنند که این وضعیت درآمد آنها را کاهش داده است.
وی گفت: بدین ترتیب هر راننده روزانه کمتر از ۱۰۰ مسافر را جابجا می کند که این میزان پیش از شیوع کرونا بیش از ۱۵۰ مسافر بود.
پورحسنی افزود: از مسوولان انتظار می رود برای جبران خسارت وارد شده به رانندگان، تسهیلاتی در اختیار آنان قرار گیرد تا بخشی از بار مشکلات آنان کم تر شود زیرا که اینک درآمد آنان مقرون به صرفه نیست و بسیاری از رانندگان از این موضوع گلایه‌مند هستند.
رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی تاکسیرانی شیروان همچنین از افزایش ۵۷ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌ها از نهم اردیبهشت ماه امسال خبر داد و افزود: قبلا هزینه جاجایی هر فرد در یک مسیر، هشت هزار ریال بود که اینک به ۱۳ هزار ریال افزایش یافته ولی برخی‌ها به دلیل نداشتن پول خرد از مسافر ۱۵ هزار ریال دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: برای حل مشکل پول خرد با بانک ها و کمیته امداد مکاتبه شده است که آنان هم پول خرد به اندازه کافی ندارند تا رانندگان بر اساس مصوبه افزایش قیمت کرایه از مسافران دریافت کنند.
پورحسنی گفت: هر چند کرایه تاکسی‌ها افزایش یافته اما به علت کاهش مسافر در مسیرهای مختلف باز هم درآمد رانندگان افزایش چندانی ندارد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today