فارس/ معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی لرستان گفت: در هفته جاری شاهد بارش‌های موثری در لرستان نیستیم تنها از روز شنبه لغایت دوشنبه شاهد عبور امواج کم دامنه از آسمان استان هستیم.

زینب اکبری، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی لرستان اظهار داشت: از روز شنبه لغایت دوشنبه شاهد عبور امواج کم دامنه از آسمان استان هستیم که این موضوع باعث ایجاد بارش‌های پراکنده‌ای در لرستان می‌شود.
وی با بیان اینکه بر اساس نقشه‌های هواشناسی که دقت آنان بیش از 60 درصد است در هفته جاری شاهد بارش‌های موثری در لرستان نیستیم، افزود: شرایط نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که لرستان در سال جاری با خشک سالی هواشناسی روبرو است.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی لرستان بیان کرد: طی روزهای آینده شاهد روند صعودی دما در استان هستیم اما این افزایش دما قابل توجه نیست.
اکبری با اشاره به اینکه گرمترین و سرد ترین دمای استان به ترتیب مربوط به شهرستان پلدختر و الشتر با 34 درجه سلسیوس و 3 درجه سانتی گراد است، تصریح کرد: طی این مدت دمای مرکز استان بین هشت تا 30 درجه سانتی‌گراد در نوسان است.
لازم به ذکر است که با توجه به این خشک سالی بایستی مدیران استان برای مدیریت منابع آبی در تابستان و پاییز سال جاری تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.


آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy