ایرنا/ کارشناس هواشناسی استان زنجان، گفت: با نفوذ سامانه بارشی جدید به منطقه از بعدازظهر امروز رگبار باران، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، مناطق مختلف این استان را فرا می‌گیرید.

حسین سلطانی، کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه در مجموع میزان بارش ها در حد متوسط خواهد بود، اظهار کرد: این وضعیت جوی تا دوشنبه ادامه خواهد داشت و بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته، بارش تگرگ و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها محتمل است.
وی با بیان اینکه میزان بارش‌ها به صورت نقطه ای و محلی می تواند به ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر نیز برسد، ادامه داد: طی مدت یاد شده آسیب به تاسیسات کم استحکام شهری و روستایی و کشاورزی، پرتاب اشیا به سبب وزش بادهای نسبتا شدید تا شدید و آسیب به محصولات کشاورزی در اثر بارش تگرگ وجود دارد و به افراد توصیه می شود از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به دلیل بارندگی و احتمال وقوع سیل و حضور در ارتفاعات و فضاهای باز به سبب وقوع رعد و برق خودداری کنند.
سلطانی ادامه داد: افراد در عبور از کنار ساختمان های نیمه کاره و توقف در کنار درختان خشکیده و کهنسال و تاسیسات شهری با استحکام کم، انجام عملیات عمرانی در ارتفاع بالا و سمپاشی و محلول پاشی پرهیز کرده و از تاسیسات کشاورزی به ویژه گلخانه‌ها و نهال‌های تازه غرس شده نیز محافظت بیشتری به عمل آورند.
این کارشناس هواشناسی گفت: طی مدت یاد شده میزان دما با کاهش مواجه خواهد شد بطوریکه صبح دوشنبه احتمال به زیر صفر رسیدن دما در مناطق سردسیر این استان وجود دارد.
سلطانی، دمای فعلی شهر زنجان(مرکز استان) را ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با مدت مشابه روز گذشته در همین ساعت ۱ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.
سلطانی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته باش قشلاق از توابع بخش افشار شهرستان خدابنده با میزان دمای ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان خنکترین نقطه این استان گزارش شد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today