ایرنا/ کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دیروز(جمعه) باران در چهار شهرستان خراسان رضوی بارید که بیشترین آن در تربت‌حیدریه با ۲۵ میلیمتر ثبت شده است.

زهرا آهنگرزاده، کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: بر اساس اطلاعات رسیده دیروز در شهرستان‌های تربت‌حیدریه، تربت‌جام، فریمان و کلات ریزش باران گزارش شده که غیر از تربت‌حیدریه میزان بارندگی در سه شهرستان دیگر کمتر از یک میلیمتر بوده است.
وی ادامه داد: بارش‌های رگباری که از فردا در خراسان رضوی شدت می گیرد به طور متناوب و با شدت و ضعف تا روزهای پایانی هفته جاری در این استان ادامه خواهد داشت.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: این بارش‌ها همراه با رعد و برق و افزایش ابرناکی با احتمال آبگرفتگی، ایجاد رواناب و سیلاب به‌ویژه در نواحی شمالی و غربی استان پیش‌بینی شده است.
وی افزود: طی این مدت وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا با احتمال خسارت در نواحی شمالی و جنوبی خراسان رضوی دور از انتظار نیست.
آهنگرزاده با اشاره به نوسان ۲ تا سه درجه ای دمای هوا در خراسان رضوی طی روزهای آتی ادامه داد: بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۲۶ درجه سلسیوس پیش بینی شده است که روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری ۲ تا سه درجه کاهش دارد.
کوهسرخ با کمینه دمای هوای ۱۰ درجه سلسیوس و مه‌ولات با بیشینه دمای هوای ۳۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.
بیشترین وزش باد طی این مدت در شهرستان‌های سبزوار و بجستان با سرعت ۵۴ کیلومتر در ساعت گزارش شده‌ است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar