ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اعلام اداره کل هواشناسی مبنی بر وزش باد شدید و بارش رگباری، مردم از سفرهای غیرضروری محورهای کوهستانی استان اجتناب کنند.

محمدرضا فلاح نژاد، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی گذرموج ناپایدار سطوح میانی است که از عصر امروز تا صبح سه‌شنبه از منطقه البرز مرکزی خواهد بود.
وی اضافه کرد: با توجه به ماهیت تندری آن و رشد ابرهای همرفتی به صورت محلی وزش باد شدید و لحظه ای وگرد و خاک(کاهش کیفیت هوا)، رگبار ساعتی رعد و برق و نیز در پاره‌ای نقاط استان بارش تگرگ مورد انتظار است.
فلاح نژاد خاطرنشان کرد: رگبار ساعتی و رعد و برق، وزش باد شدید و لحظه‌ای، گرد و خاک، احتمال تگرگ تا روز سه‌شنبه پیش بینی می شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز افزود: خیزش گرد و خاک و پس از آن اختلال در تردد جاده‌ای و آب گرفتگی موقت معابر شهری، ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی، آسیب به محصولات کشاورزی و باغی به دلیل وزش باد و احتمال رخداد تگرگ دور از انتظار نیست.
وی گفت: با توجه به رخداد رعد و برق از توقف در مجاورت درختان تک و بلند، تپه‌ها، تیرک‌ها، دکل‌های فلزی فشار قوی برق، فنس‌ها، لوله‌های فلزی آب، مناطق و فضاهای باز و رودخانه‌ها برای جلوگیری از برق گرفتگی خودداری شود.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز همچنین به کوهنوردان توصیه کرد: با توجه به شرایط جوی از هرگونه صعود به ارتفاعات و قلل البرز مرکزی پرهیز  کنند.
فلاح نژاد تاکید کرد: محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان‌های نیمه کاره برای پیشگیری از هر گونه بروز حوادث احتمالی ضروری است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday