ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: مردم با توجه به هشدارهای صادر شده از سوی سازمان هواشناسی، مدیریت بحران کشور در خصوص احتمال وزش باد لحظه‌ای، تگرگ و صاعقه از تردد غیرضروری بپرهیزند.

مهرداد حسن‌زاده، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار کرد: این سامانه بارشی که فعالیت خود را از امروزی در آسمان هرمزگان آغاز کرده و موجب بارش رحمت الهی شده تا عصر روز یکشنبه فعالیت خواهد داشت.
وی ادامه داد: البته این اداره کل هم هشدار سه سطح را در روز گذشته برای هرمزگان صادر کرد که علاوه بر فرمانداران، بخشداران و دهیاران از طریق شبکه های اجتماعی نیز منتشر شد تا عموم از چگونگی شرایط جوی و مخاطره‌های احتمالی در این روزها آگاهی یابند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان تاکید کرد: مردم ساکن این استان به خصوص در شرق، شمال و مرکز هرمزگان با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی شاهد بیشترین بارش خواهند بود و باید این هشدارها را جدی‌تر گیرند تا از وقوع حوادث تلخ جلوگیری شود.
حسن‌زاده بیان کرد: قرارگیری در حاشیه مسیل‌ها، رودخانه‌ها در این شرایط مخاطره آمیز بوده و افراد بایستی از نزدیک شدن به این نقاط اجتناب کنند و با توجه به احتمال صاعقه احتیاط‌های لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: بارش‌های رخ داده تا کنون منجر به خسارت جانی، مالی و آسیب دیدن زیرساخت‌ها نشده اما باید مراقبت کرد تا فردی از مردم دچار آسیب و خسارت نشود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اشاره کرد: براساس گزارش‌های واصله تا ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه 3.8 میلیمتر بارش در بندرخمیر، ۲.3 میلیمتر در بندرعباس، ۱۵ میلیمتر در بشاگرد و ۲.5 میلیمتر در حاجی آباد باران باریده است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today