فارس/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: سال گذشته سامانه‌ای راه‌اندازی شد تا افرادی که از کرونا آسیب دیدند در آن ثبت‌نام کنند و ۲۵ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند و در نهایت ۲۳ هزار نفر مورد تایید قرار گرفتند.

رضا اسماعیلی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: بیش ۵۳ هزار واحد کارگری در سطح استان با ۳۴۰هزار بیمه‌شده اجباری  در استان کرمان فعال هستند.
وی یادآور شد: ۴۸۰ هزار کارگر بیمه‌شده تامین اجتماعی در کرمان مشغول به کار هستند که طی ۴۰ سال گذشته رشد قابل توجهی داشته‌ایم و امیدواریم در جنوب استان کرمان بتوانیم همانند شمال پوشش بیمه‌ای داشته باشیم.
اسماعیلی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از بیمه بیکاری در استان کرمان استفاده می‌کنند، بیان کرد: ۵۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شده است و به‌دنبال تشکیل کمیته نظارت برای بررسی وضعیت تسهیلات اشتغال روستایی در استان هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ابراز کرد: نقش کارگران را در تولید موثر می‌دانیم و اگر نباشند، تولید لنگ می‌ماند بنابراین به دنبال حضور کارگران در تولید هستیم.
اسماعیلی با اشاره به پرداخت ۵۸۰ میلیارد تومان وام روستایی در بخش اشتغال استان کرمان، عنوان کرد: امیدواریم وام‌ها کمترین خطا را داشته باشند و فردی که یک میلیارد تومان وام دریافت کرده است باید برای حداقل ۶ نفر ایجاد اشتغال کند.
وی تصریح کرد: تعیین حداقل مزد در شورای عالی کار صورت می‌گیرد که ۴۰ درصد افزایش مزد در اسفند ماه سال گذشته داشته‌ایم و سال گذشته سامانه‌ای راه‌اندازی شد تا افرادی که از کرونا آسیب دیدند در آن ثبت‌نام کنند و ۲۵ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کردند و در نهایت ۲۳ هزار نفر مورد تایید قرار گرفتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان افزود: چهار هزار و ۸۰۰ نفر نتوانستند، بیمه را پرداخت کنند و سرکار نرفتند و از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، اما آسیب چندانی بعد از دوره پرداخت به بیمه‌شدگان وارد نشد و افزایش تعداد بیمه‌شدگان را طی سال گذشته داشتیم؛ اما نمی‌توانیم منکر شویم که واحدهای خدماتی و اصناف ما مشکل پیدا کردند.
اسماعیلی ادامه داد: حس انسان‌دوستانه در بین کارفرمایان ما بوده است و ضمن اینکه دچار مشکل بودند، نگذاشتند، مشکل کرونا گریبان کارگران را بگیرد.
وی اظهار کرد: ۸۵ تعاونی بانوان طی دو سال گذشته در استان کرمان تشکیل شده است، اما اشتغال زنان به نسبت اشتغال به آقایان کمتر است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar