فارس/ رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان همدان گفت: حقوق ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومانی که برای کارگران مصوب شده، کفاف یک زندگی حداقلی را نمی‌دهد و اجاره‌بهای خانه آن میزان کم را هم می‌بلعد.

سعید کوچعلی، رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان همدان با بیان اینکه سال گذشته سال دردناکی بود به طوری که تورم و گرانی‌ افسارگسیخته در همه زمینه‌ها مخصوصا ۳۳ قلم کالای اساسی و مسکن به طور متوسط بیش از ۶۰۰ درصد افزایش قیمت داشت، اظهار کرد: از سوی دیگر وضعیت کرونا باعث شد بسیاری از کارگران دچار محدودیت و بیکاری شوند.
بیش از دوسوم حقوق حداقلی کارگران صرف اجاره بها می‌شود
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان همدان تاکید کرد: در ابتدای سال گذشته با مصوبه‌ای که توسط شورای عالی کار صورت گرفت داغ کارگران را تازه و زندگی آنها را دچار چالش و مشقت بیشتری کرد، مگر می‌شود با حقوق ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی که عملاً بیش از دوسوم آن صرف اجاره‌بها می‌شود زندگی کرد.
وی با بیان اینکه مابقی حقوق فقط مجال زنده ماندن این قشر را فراهم می‌کند خاطرنشان کرد: این در حالی است که مقام معظم رهبری کارگران را بازوان توانمند این ملت و مملکت خطاب و کار برای توسعه کشور را عبادت بیان کردند.
کوچعلی عنوان کرد: نیمی از جمعیت کشور یعنی ۴۵ میلیون نفر جامعه هدف کارگری هستند بدان معنا که نیمی از جمعیت کشور زیر خط فقر به سر می‌برند.
وی با اشاره به اینکه اگر در سال جاری نرخ تورم و افزایش قیمت‌ها هم کنترل شود حقوق ۵ میلیون تومان هم کفاف نمی‌دهد و قطعا پاسخگوی یک زندگی حداقلی نخواهد بود متذکر شد: در صورتی که افزایش حقوق اعمال شده در سال جاری همان ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان است.
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان همدان تصریح کرد: تشکل‌های کارگری به عنوان یکی از سه ضلع کارگری، کارفرمایی و دولت همیشه یار و یاور تولید و خدمات بوده‌اند، لذا هشدار می‌دهیم اگر حمایت‌ها در مانند سال گذشته باشد شاهد بروز مشکلات برای کارگران خواهیم بود.
وی در پایان یادآور شد: کارگران در همه عرصه‌ها همانند هشت سا‌ل دفاع مقدس و همینطور جنگ ناجوانمردانه اقتصادی علیه استکبار در درون کشور چه تاکتیکی و چه عملیاتی و اقتصادی خوش درخشیدند و باید قدردان آنها بود.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today