باشگاه خبرنگاران/ سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: با افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذ رأی، تعداد شعبه‌های رأی‌گیری برای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در مشهد به حدود هزار و ۷۰۰ شعبه خواهد رسید.

محمدعلی نبی‌پور، سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی اظهار کرد: به منظور رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در خصوص جلوگیری از شیوع کرونا و نیز کاهش تراکم و ازدحام شهروندان در شعب اخذ رأی، درخواست داده شده است تا تعداد شعبه‌ها در مشهد نسبت به انتخابات مجلس ۱۵ درصد افزایش یابد.
وی افزود: لازم به ذکر است در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تعداد شعب اخذ رای نسبت به انتخابات پیش از آن ۳۰ درصد افزایش یافته بود.
سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی به تامین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک در مشهد اشاره و ادامه داد: برای تامین تجهیزات و صندوق‌های اخذ رای الکترونیک با وزارت کشور هماهنگی لازم صورت گرفته است، البته ما ارزیابی‌هایی داشته و کمبود‌ها را نیز اعلام کرده ایم.
نبی پور به موضوع آموزش روند انتخابات الکترونیک نیز اشاره و بیان کرد: در فرایند انتخابات الکترونیک، اعضای شعب اخذ رای کار خاص ندارند چرا که فعالیت آن‌ها با این روش بسیار سبک خواهد شد، اما آموزش بیشتری برای مردم در نظر گرفته شده است که از طریق رسانه‌های عمومی، صدا و سیما و حتی به شکل آموزش حضوری در مساجد انجام خواهد گرفت.
بر اساس اعلام استانداری و هیات نظارت بر انتخابات شورا‌های شهر و روستا در خراسان رضوی از مجموع هزار و ۶۲ داوطلب ثبت نام شده برای شورا‌های شهر‌های مشهد، رضویه و احمدآباد در شهرستان مشهد، صلاحیت ۸۱۳ داوطلب تایید شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar