بازار کار/ تولید کمپوست به عنوان یکی از مشاغل خانگی زنان روستائی در برنامه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه قرار گرفته است.

جوادی، مدیر جهاد کشاورزی سربیشه بیان داشت: تولید و استفاده از کمپوست به عنوان یکی از تولید کمپوست توسط زنان روستایی سربیشهراه‌های مدیریت پسماند‌های کشاورزی و خانگی جامعه روستایی مورد توجه این شهرستان است.
جوادی بایگی افزود: با کمک زنان کشاورز و روستایی می‌توانیم ضمن استفاده بهینه از فضولات حیوانی، زباله‌ها و پسماند‌های خانگی برای تولید کمپوست در بالا بردن توان اقتصادی روستائیان نقش عمده‌ای ایفا کنیم.
وی ادامه داد: تولید کود حاصل از پسماند‌های خانگی به لحاظ بازدهی کوتاه مدت، افق جدیدی را پیش روی شاغلان و سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی قرار داده است و با دانش فنی ساده، امکانات بسیار کم و حتی در فضای کوچک نیز قابل اجرا است.
مدیر جهاد کشاورزی سربیشه تصریح کرد: در این زمینه کارگاه‌های مختلف آموزشی تولید کمپوست ویژه زنان و تسهیل‌گران روستایی به عنوان یکی از مشاغل خانگی توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی برگزار شده است.
جوادی بایگی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند در فضای خانه‌ها بدون هیچ مشکلی در حیاط منزل، یا مزرعه فرآوری بخشی از زباله‌های‌تر خود را انجام دهند و کود تولید کنند، افزود: آن‌ها سپس می‌توانند کمپوست تولید شده را برای پرورش گیاهان آپارتمانی و باغچه‌ای خود به کار برند و یا به بازار عرضه کنند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today