فارس/ رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه به تثبیت نسبی تعداد مراجعین و بستری‌ بیمارهای کرونایی در البرز رسیده‌ایم، گفت: طی روز گذشته ۱۱ خانوار دیگر داغدار شدند و ۱۲۹ بیمار بدحال با علائم کرونا در مراکز درمانی بستری شدند.

محمد فتحی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در خصوص آخرین وضعیت کووید ۱۹ در استان البرز، اظهار کرد: از دیروز تا امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۲۹ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده اند.
وی با اشاره به اینکه در خصوص آمار مراجعین و بستری‌ها به تثبیت نسبی رسیده‌ایم اما در تلاش هستیم تا آمار نزولی شود، افزود: مجموع کل موارد بستری از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز  ۳۹ هزار و ۵۵۰  نفر است.
فتحی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۰۹۰ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک، در مراکز درمانی بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد، ابتلای ۶۰۷ نفر به بیماری کووید ۱۹، تا این تاریخ قطعی شده است.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به  ۳ هزار و ۵۴۱ نفر رسیده است؛ همچنین از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۳۵ هزار و ۸۸۷ از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

 

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday