تسنیم/ معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تبریز آخرین وضعیت آتش‌نشانان فداکار حادثه دیده در تبریز را تشریح کرد.

سر آتش‌یار اکبر دشتی، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تبریز در مورد آخرین وضعیت آتش‌نشانان فداکار حادثه دیده در کوی فردوس تبریز، اظهار کرد: در یک ساختمان ۶ طبقه که طبقه اول طعمه حریق شده بود، دو نفر در محاصره آتش گرفتار شدند که آتش‌نشانان با رعایت مسائل ایمنی، پدر و دختر حادثه دیده را از درون آتش نجات دادند و به بیمارستان منتقل کردند، ولی دود آتش آتش نشانان را گرفتار کرد.
وی افزود: در این حادثه سه نفر از همکاران ما دچار حادثه ناشی از دود و لطمات حریق شده بودند که یکی از آتش نشانان به صورت سرپایی مداوا شد و دو نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند. 
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تبریز با بیان اینکه یکی از آتش‌نشانان بستری شده، خوشبختانه امروز مرخص خواهد شد، گفت: همکار دیگر ما هم تحت مراقب ویژه بستری است و شرایط پایدار دارد.
دشتی در پاسخ به اینکه آیا این آتش‌نشان از کما خارج شده است، ابراز کرد: این همکار عزیز ما به کما وارد نشده بلکه در بخش مراقبت‌های ویژه با برخی داروها سطح هوشیاری را کاهش می‌دهند تا درمان تداوم یابد.
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تبریز ادامه داد: این کاهش سطح هوشیاری مصنوعی است تا بتواند دستگاه‌ها را تحمل کنند.
وی از مردم خواست تا در شب‌های قدر همکاران حادثه دیده آتش‌نشانی را هم از دعای خیر خود فراموش نکنند.آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today