مهر/ مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از تشکیل یک هزار و ۴۸۵ فقره پرونده طی از ابتدای سالجاری تاکنون در شعب تعزیرات حکومتی استان خبر داد.

محمد اقوامی، مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با بیان اینکه از امسال یک هزار و ۴۸۵ فقره پرونده تخلف در شعب تعزیرات حکومتی استان تشکیل و از این تعداد یک هزار و ۴۸۳ فقره رسیدگی و مختومه شده است، اظهار کرد: صاحبان این پرونده‌ها به پرداخت بیش از ۹۲ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
وی ادامه داد: از این تعداد پرونده‌های تخلف ۹۹۳ فقره در بخش کالا و خدمات، ۱۱۸ فقره در بخش بهداشت و درمان و ۳۷۴ فقره در بخش قاچاق کالا و ارز تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.
اقوامی از محکومیت سه میلیارد ریالی قاچاقچی ماشین لباسشویی خبر داد و اظهار کرد: مأموران اداره اطلاعات شهرستان پیرانشهر با کسب اخبار و اطلاعات در مورد دپوی ماشین لباسشویی قاچاق در یک انباری در بازرسی از انبار مذکور ۳۹ دستگاه لباسشویی کشف و ضبط و مراتب را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی آن شهرستان ارسال کردند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز شهرستان پیرانشهر نیز با توجه به اقرار متهمین مبنی بر اینکه تعداد ۶۰ دستگاه لباسشویی نیز از این محل قبلاً قاچاق شده است پرونده را تحت رسیدگی قرار داد.
وی تصریح کرد: در بررسی‌ها مشخص ضد انبار مذکور با عنوان انبار ابزارآلات و یراق آلات در سامانه جامع انبارها ثبت شده و با توجه به اینکه کالا از طریق تسهیلات مرزنشینان(کولبری) وارد کشور شده، متهمین را به ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت و پرداخت سه میلیارد و ۱۵۸ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today