مرصاد نیوز/ دادستان شهرستان صحنه گفت: با توجه به کاهش شدید بارندگی ها در سال جاری و ممنوعیت کشت برنج، با متخلفین برخورد قاطع صورت می گیرد.

جلسه مشترک شورای حفاظت از منابع آب و ستاد مدیریت بحران شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری به ریاست علیرضا حیدری فرماندار شهرستان صحنه و با حضور دادستان، فرمانده نیروی انتظامی صحنه، سرهنگ ملکی جانشین محترم سپاه صحنه و سایر اعضاء برگزار شد.
فرماندار شهرستان صحنه در ابتدای جلسه ضمن الزامی دانستن رعایت دقیق دستورالعمل های حفاظت از منابع آب توسط دستگاه های اجرایی ذیربط افزود: با توجه به بروز پدیده خشکسالی و تنش آبی کشت برنج به عنوان محصول کشاورزی دارای مصرف آب بالا در این شهرستان ممنوع است.
حیدری در ادامه به ممنوعیت اجاره اراضی بستر رودخانه ها برای کشت برنج پرداخت و تاکید بر رعایت الگوی کشت متعارف از سوی زارعین شهرستان را داشتند.
فرماندار صحنه در ادامه، صرفه جویی در مصرف آب شرب، کشاورزی و صنعت در راستای عبور از شرایط بحران خشکسالی را بیان نمودند و ضرورت حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، مراتع و باغات در مقابل آتش سوزی های احتمالی مورد تاکید قرار دادند.
در ادامه جلسه علی شاماری دادستان شهرستان صحنه گفت :با توجه به کاهش شدید بارندگی ها در سال جاری و ممنوعیت کشت برنج برخورد قاطع با متخلفین صورت می گیرد.
شاماری از اعمال قانون و برخورد قاطع بابهره برداری غیر مجاز و بی رویه از منابع آبی پرداخت و افزود کشاورزان محترم شهرستان و روستاهای حاشیه رودخانه گاماسیاب از ایجاد خزانه برای کشت برنج خودداری فرمایند چرا که هر گونه عواقبی متوجه خود آنها می باشد.
دادستان صحنه افزود: اعضای شورای اسلامی روستاها و دهیارها نیز با نظارت مستمر خود از کاشت برنج توسط اهالی روستا ممانعت به عمل آورده و فورا گزارش خود را به ضابطان یا دادستانی اعلام نمایند تا با متخلفان وفق ضوابط و مقررات برخورد قانونی صورت گیرد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today