پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری از شناسایی و دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی کاربران در شبکه‌های اجتماعی خبر داد که با الگو گیری از سبک غربی، جوانان را ترغیب به دوستی‌های نامتعارف اینترنتی می‌نمود.

سرهنگ مرتضی عسگری، رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در پی رصد و پایش هوشمندانه فضای مجازی، صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام مورد شناسایی قرار گرفت که اقدام به تهیه و پخش اطلاعات و تصاویر شخصی شهروندان در فضای مجازی می‌کرد.
وی بیان داشت: با توجه به مستندات موجود در این صفحه اینستاگرامی و طی بررسی‌های اولیه توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید متهم با درج تصاویر و اطلاعات شخصی شهروندان قصد به فساد کشاندن  و اغفال جوانان و نوجوانان را داشته است.
این مقام انتظامی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و حسب دستور مقام قضایی رسیدگی به این پرونده، شناسایی عوامل انتشاردهنده مطالب در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته مدیر صفحه مورد نظر شناسایی گردید و به این پلیس احضار شد.
این مقام سایبری از معرفی متهم برای رسیدگی به اتهامات و اعمال قانون به مراجع قضایی خبر داد و به کاربران فضای مجازی هشدار داد: هرگونه هتک حیثیت، مزاحمت سایبری و غیره ازنظر قانون جرم است و هرگونه تحرکی در این زمینه باقدرت و بدون هیچ مسامحه‌ای برخورد خواهد شد.
سرهنگ عسگری به شهروندان توصیه کرد: در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  درخواست خود را ثبت نمایند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday