ایرنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هم‌اکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار کرونایی در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در خراسان رضوی در حوزه بستری و سرپایی در حال معالجه هستند.

دکتر شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: هزار و ۱۰۰ نفر از این افراد در بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند و بقیه در منزل و یا نقاهتگاه مراقبت می شوند.
وی بیان کرد: از این تعداد ۴۰۰ نفر به صورت سرپایی و در منزل داروی رمدسیویر و حدود هزار نفر فاویپیراویر، دیگر داروی ویژه کرونا را دریافت کرده و تحت مراقبت هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این تعداد جدا از بیمارانی هستند که دارای علائم خفیف کرونا بوده و در منزل تحت مراقبت بوده و قرنطینه را رعایت می کنند.
بدیعی خاطرنشان کرد: تحویل داروی رمدسیویر و فاویپیراویر به بیماران سرپایی کرونایی و مراقبت از آنان در منزل و یا نقاهتگاه خارج از فضای بیمارستان با همکاری بسیج جامعه پزشکی، کمک بزرگی در راستای کاهش بار اضافی به بیمارستانها به شمار می رود.
وی ادامه داد: بدین طریق علاوه بر اینکه فشار کمتری به کادر درمان وارد می شود، از خطر  آلودگی بیماران در محیط های بیمارستانی نیز کاسته می شود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده و با فعال شدن همه بیمارستان‌ها در بحث بیماران کرونایی، خوشبختانه فرآیند درمان در مشهد و استان خراسان رضوی با توجه به خیز چهارم کرونا اکنون در شرایط ثبات است.
بدیعی از همکاری همه بیمارستان‌های خصوصی، بیمارستانهای تامین اجتماعی و ناجا در امر کمک به درمان بیماران کرونایی قدردانی کرد.
وی گفت: در موج چهارم کرونا سرعت انتقال و تعداد مبتلایان نسبت به سه موج قبلی خیلی بیشتر است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar