فارس/ معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: بارش شدید باران دیروز و شب گذشته در ارتفاعات شهرستان فاریاب، جیرفت و عنبرآباد سبب بروز خسارت‌های جزئی به راه‌های روستایی این مناطق شده است.

مجتبی رئیسی، معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره شدت بارش‌ها در مناطق بالا دستی و کوهستانی، اظهار کرد: بارش شدید باران دیروز و شب گذشته در ارتفاعات شهرستان فاریاب، جیرفت و عنبرآباد سبب بروز خسارت‌های جزئی به راه‌های روستایی این مناطق شده است.
وی از تخریب بستر راه روستایی موردان به زهمکان در شهرستان فاریاب خبر داد و گفت: با توجه به جاری شدن سیلاب از مناطق بالادستی و شدت سیلاب‌ها این محور روستایی در معرض خسارت قرار دارد.
رئیسی از اعزام گشت‌های راهداری به راه‌های روستایی بخش ساردوئیه و شهرستان‌های جیرفت، فاریاب و عنبرآباد خبرداد و گفت: در صورت ایجاد خسارت به بستر راه و آب‌بردگی‌ها، دستگاه‌های راهداری به محل اعزام و نقاط آسیب دیده را مرمت و تیغ‌زنی خواهند کرد.
وی تصریح کرد: متاسفانه در بسیاری از مناطق دستکاری و هدایت روان آب‌ها به سمت جاده‌ها و پل‌ها سبب شده است این پل‌ها ورودی سیلاب بیشتر از ظرفیت طراحی شده را جذب و بعضا سبب تخریب و خسارت به این ابنیه فنی را شاهد باشیم.
رئیسی خاطرنشان کرد: تا دوشنبه وضعیت ناپایداری‌های جوی بر منطقه جنوب استان حاکم است، بنابراین مردم و رانندگان از توقف در آبنماها در زمان بروز بارندگی‌ها جدا خودداری و به توصیه‌های ایمنی راهداران در گذر از جاده‌ها توجه کنند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar