پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی هرمزگان از شناسایی وانهدام یک باند سارق مسلح خودرو وطلاجات و کشف 15 میلیارد ریال طلاجات مسروقه در استان خبر داد.

سردار غلامرضا جعفری، فرمانده انتظامی هرمزگان بیان کرد: در پی مراجعه و اعلام شکایت خانمی مبنی بر سرقت خودرو و طلاجات وی از جلوی درب منزلش توسط 2 نفر مسلح، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان میناب قرار گرفت.
وی افزود: به منظور شناسایی سریع سارقان مسلح و کشف اموال مسروقه بلافاصله کارگروهی ازکارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان تشکیل و با بررسی شیوه و شگردهای مورد استفاده سارقان و بهره‌گیری از شیوه‌های پلیسی نهایتا یکی از متهمان ساکن میناب شناسایی و با همکاری مشترک کارآگاهان پلیس آگاهی استان در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه سارق دیگر به هویت معلوم و 35 ساله در یکی از روستاهای تابعه حوزه استحفاظی شهرستان میناب نیز شناسایی و دستگیر شد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هر دو متهم از افراد سابقه‌دار در امر سرقت های مسلحانه و به عنف در سال‌های قبل بودند، مورد بازجویی فنی قرار گرفته که پس از روبه‌رو شدن با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ارتکاب سرقت معترف شدند.
سردار جعفری اظهار کرد: با راهنمایی متهمان محل اختفای طلاجات مسروقه در منزل مسکونی در چاله‌ای یک متری در زیر زمین دفن شده بود، کشف و ضبط شد.
وی ارزش طلاجات مسروقه را بنا به نظر کارشناسان مربوطه 15 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : در این عملیات یک قبضه سلاح جنگی کلاش و مقادیری طلا و جواهر کشف، 2 دستگاه خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف و متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی هرمزگان به پاس قدردانی و ایجاد انگیزه برای سایر فرماندهان و کارکنان انتظامی، به صورت حضوری با اهدای لوح از زحمات و تلاش های ماموران دخیل در این عملیات تقدیر و تجلیل کردند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today