مهر/ مدیرکل هواشناسی البرز گفت: به دلیل تشدید سامانه بارشی در پاره‌ای نقاط استان بارش تگرگ مورد انتظار است.

آرش بهارونداحمدی، مدیرکل هواشناسی البرز  به پیش‌بینی شرایط جوی استان البرز پرداخت و اظهار کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی حاکی از تشدید سامانه بارشی از اوایل وقت یکشنبه تا دوشنبه ظهر در منطقه البرز مرکزی است.
وی بیان کرد: با توجه به ماهیت تندری، وزش باد شدید و لحظه‌ای و گرد و خاک(کاهش کیفیت هوا)، رگبار و رعد و برق و نیز در پاره‌ای نقاط استان بارش تگرگ مورد انتظار است.
مدیرکل هواشناسی استان البرز با بیان اینکه هوای امروز البرز کمی‌ابری تا نیمه‌ابری همراه با مه رقیق، وزش باد و گرد و خاک و در شب رگبار و رعد و برق بوده و هوا در بعضی ساعات ناسالم برای گروه‌های حساس است، تصریح کرد: امروز بیشترین دمای هوا در این استان ۲۹ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای هوا ۱۴ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۲ متر بر ثانیه است.
بهارونداحمدی خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌های هواشناسی، فردا آسمان البرز نیمه‌ابری همراه با مه رقیق در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک، رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و کاهش دماست و هوا در بعضی ساعات سالم خواهد بود.
وی به پیش‌بینی دمای هوای فردا پرداخت و متذکر شد: فردا بیشینه دما ۲۶ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۱۲ درجه سانتی‌گراد بوده و بیشینه باد ۱۲ متر بر ثانیه است.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday