صدا و سیما/ اداره کل هواشناسی مازندران و مدیریت بحران استان درباره رگبار و رعدوبرق، کاهش دما، وزش باد نسبتاً شدید و احتمال تگرگ هشدار دادند.

در هشدار شماره ۶ اداره کل هواشناسی مازندران مورخه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ سطح نارنجی(جهت آمادگی) درباره رگبار و رعدوبرق، کاهش دما، وزش باد نسبتاً شدید و احتمال تگرگ هشدار داده شد.
 
توصیف سامانه:
عبور متناوب امواج در تراز میانی جو 
زمان فعالیت:عصر‎شنبه ۱۱ اردیبهشت تا روز سه ‏شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ 
 
نوع مخاطره:

رگبار  و رعدوبرق ، کاهش دما ، وزش باد(گاهی نسبتاً شدید) و احتمال تگرگ 
منطقه اثر: کل استان(بویژه ارتفاعات) 
 
اثر مخاطره:

جاری شدن روان آب ، وقوع سیلاب های محلی و بالاآمدن حجم آب رودخانه ها – رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی-  صاعقه و احتمال برق گرفتگی - آسیب به پوشش خزانه های برنج
 
هشدار اداره کل مدیریت بحران
در پی هشدار هواشناسی مازندران درباره کاهش دما، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و مواج شدن دریا در استان، اداره کل مدیریت بحران استان مازندران هم نسبت به این وضعیت جوی هشدار داد.
در هشدار اداره کل مدیریت بحران استان آمده است به هم استانی‌ها و مسافرین توصیه می‌شود:
۱- از اطراق کردن در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری نمایید.
۲- به کلیه کوهنوردان توصیه می شود که به دلیل احتمال وقوع صاعقه از صعود به ارتفاعات خودداری نمایند.
۳- گلخانه داران و کشاورزان نسبت به مقاوم سازی پوشش فضای گلخانه‌ها و خزانه‌های برنج اقدام لازم به عمل آورند.
۴- به علت پیش‌بینی وزش باد شدید، شهرداران نسبت به بازدید و مقاوم سازی و ایمن سازی سازه‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر اقدام لازم را معمول دارند.
۵- دامداران و ساکنان بومی مناطق ییلاقی و مرتفع استان به دلیل احتمال وقوع صاعقه، دامهای خود را به دور از ارتفاعات و در مناطق امن نگهداری کنند.
۶- به کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی توصیه می‌شود ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته را داشته باشند.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today