ایسنا/ آبزیان به عنوان منابع غنی پروتیین جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز و مرغ هستند؛ اما در چند سال اخیر به دلیل افزایش قیمت ها و کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان، ماهی جایگاه کمتری در سفره های مردم دارد.

احمدی، یکی از فروشندگان ماهی در ارومیه اظهار کرد: بازار ماهی هم مثل سایر صنوف تحت تاثیر کرونا و شرایط اقتصادی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته قیمت ماهی بیش از دو برابر افزایش یافته، تصریح کرد: قدرت خرید مردم کاهش یافته چراکه ماهی که قیمت آن کیلویی ۱۰ هزار تومان بود به یکباره کیلویی ۵۰ هزار تومان شده است.
این فروشنده ماهی خاطرنشان کرد: چنانچه نظارت ها بر عرضه و توزیع ماهی و آبزیان مثل مرغ و گوشت قرمز باشد می توان با کاهش قیمت ماهی آن را در سبد غذایی مردم جای داد.
محمدباقر قریشی، مدیرکل شیلات و آبزیان آذربایجان غربی اظهار کرد: در سال گذشته درمجموع ۱۵ هزار و ۴۲۵ تن آبزی شامل ۸۹۸۰ تن انواع ماهی پرورشی سرد آبی و گرمایی و ۶ هزار و ۴۴۵ تن ماهی ازمنابع آبی استان روانه بازار های داخلی و خارجی شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۰۰ تن انواع ماهی به ارزش یک میلیارد دلار از آبزیان استان به کشورهای دیگر صادرات شد، تصریح کرد: عمدتا کشورهای همسایه از قبیل آذربایجان، عراق و ترکیه بازار های مصرف آبزیان استان هستند. 
قریشی با اشاره به کاهش ذخایر شاه میگو دراز آب شیرین در دریاچه پشت سد ارس، خاطرنشان کرد: علت اصلی کاهش شاه میگو صید بی رویه و قاچاق بود که از سال ۹۷ صید و بهره برداری تجاری شاه میگو دراز آب شیرین سد ارس ممنوع شده و جهت نظارت دقیق وحفظ و حراست در دریاچه و نیز صید شاه میگو نسبت به تشکیل یگان حفاظت اقدام و چارت تشکیلاتی آن تصویب شده است. 
مدیرکل شیلات و آبزیان آذربایجان غربی با تاکید به اینکه استان از لحاظ تولید ابزیان مقام اول را در بین استان های غیر ساحلی در کشور دارا است، اظهار کرد: صید ماهی از منابع آبی استان شامل منابع آبی طبیعی ازجمله رودخانه ها، آب بند و تالاب ها و منابع نیمه طبیعی از جمله پشت سدها است که میزان صید از این منابع در سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل خود در مجموع ۷.۵ درصد افزایش  را نشان می دهد. 
قریشی با تاکید به اینکه به منظور حفظ و بازسازی ذخایر ابزیان منابع آبی نیمه طبیعی استان و ایجاد اشتغال پایدار اعضای تعاونی هر سال تعدادی بچه ماهی به صورت ترویجی در این منابع رهاسازی می شوند، یادآور شد: این بچه ماهی ها در مراکز تولید و تکثیر پلدشت تولید و پس از طی دوران پرورش و رسیدن وزن مناسب در این منابع رهاسازی می شوند.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود امسال نیز بیش از هفت میلیون بچه ماهی تولید شده و در مراکز تولید و تکثیر استان در منابع آبی نیمه طبیعی استان رها سازی شوند.
بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد به دلیل افزایش چندین برابری قیمت آبزیان در سال گذشته این منبع غنی غذایی که بهترین منبع امگا ۳ محسوب می شود از سبد مصرفی خانوارها کم رنگ شده است.
با وجود اذعان سازمان شیلات آذربایجان غربی با وجود تولید بیش از ۱۵ هزار تن انواع آبزیان در استان در سال گذشته قیمت این محصول افزایش چندین برابری داشته و میانگین مصرف ماهی در بین خانوارهای استان کاهش یافته است که نشان از نبود نظارت و بازرسی ها در عرضه و تقاضا این محصول است.
دولت برای سوق دادن خانواده ها به مصرف ماهی و جایگزین کردن آن به جای گوشت مرغ و قرمز باید در کنار حمایت از پرورش دهندگان ماهی، نظارت دقیق در عرضه و تقاضای ماهی داشته باشد تا این محصول حضوری پرنگ در سفره های مردم داشته باشد و به عنوان غذایی لاکچری قلمداد نشود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today